İletişim bilgileri

Ul.Makedonija 11 / 1-8 / 1000 Skopje NMK

+389 2 31 21 681

info@bademtour.com

Get Started
Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Hubspot
Joomla
Drupal
Wix
Shopify
Magento
Typeo3

Tur Programı

1.GÜN: İSTANBUL – SOFYA
İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 20.00’de buluşma. Saat 21:40’ da Sofya Expresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Sofya’ya harekete ediyoruz, Geceleme Trende.

2.GÜN: SOFYA – SUBOTİCA
Sabah saatlerinde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varış ve bizleri bekleyen aracımız ile yapılacak Sofya panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Turumuzun ardından Sırbistan’a bağlı sonra Subotica ya hareket ediyoruz. Hırvat, Sırp ve Macar’ların bir arada yaşadığı hoş bir şehir olan Subotica’ya varışımıza istinaden yapılacak şehir turunda Şehir merkezi Trg Republike’de bulunan Belediye Binası, Piraeus Bank ve Sinagog görülecek yerler arasındadır. Sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Subotica.

3.GÜN: PAZAR SUBOTICA – BUDAPEŞTE
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Budapeşte’ye hareket. Varışımızı takiben Budapeşte panoramik şehir turunda; Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, köprüler, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Budapeşte’ki
otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için, içecekli ve Show programlı Gala gecesi olan ÇİGAN GECESİ eğlencesine gidiyoruz. Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş ve konaklama Budapeşte’de.

4.GÜN: PAZARTESİ SZTENDERE – VYSEGRAD – ESTERGON KALESİ – VİYANA
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Estergon – Vysegrad – Sztendere Turu için hareket ediyoruz. İlk olarak Szentendere Tiamo Artistler Köyüne geçiyoruz. Burada Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacağız. Ardından Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabasını görüyoruz.
Daha sonra Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi, şehri ve Esztergom Katedrali gezeceğiz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Viyana’ya hareket. Viyana’ya varışımızı takiben Viyana panoramik şehir turunda; Ring caddesi üzerindeki Opera binası, Hoffburg Kışlık Sarayı, Güzel sanatlar ve Fen Müzesi, Viyana üniversitesi, Belediye sarayı (Ratthaus), Votive kilisesi, Tuna nehri kıyıları görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Viyana’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Viyana’da.

5.GÜN: SALI VİYANA ORMANLARI – SEEGROTTO – MAYERLİNG – BADEN – VİYANA
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Viyana Ormanları – Seegrotto Yeraltı Gölü – Mayerling – Baden Turu için hareket. Bu turumuzda Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ya gidiyoruz. Takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur Mayerling Av Köşkünü (Avusturya – Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron Albin Vetsera nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera’nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yer) faciada adı geçen kişilerin resimleri, portreleri, neden ve sonuçlarıyla tanıyoruz. Turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven’in 9. Senfonisi’ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Öğleden sonra Sissi’nin, Maria Theresa’nın sarayı dünyaca meşhur Schonbrunn Sarayı’nı gezdikten sonra Viyana şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanma ve otelimize dönüş. Akşam Yemeği için sınırsız içecekli ve müzikli GRİZİNG MEYHANELERİ eğlencesine katılıyoruz. Sizleri götüreceğimiz otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan eğlence sonrası otelimize dönüş ve konaklama otelimizde. bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu esnada içeceklerin ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz.

6.GÜN: ÇARŞAMBA CESKY KRUMLOV TURU – PRAG ŞEHİR TURU
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Prag’a hareket. Yol üstünde Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Krumlov Turu. Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Krumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Tur sonrası Prag yolculuğumuza devam ediyoruz. Dünya’ca ünlü yazar Franz Kafka’nın doğduğu ve yaşadığı, her köşesinden sanat ve kültür fışkıran bohemliğin ve romantizmin merkezi Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a varış. Prag panoramik şehir turunda; Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St. Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve Tyn Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Prag’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

7.GÜN: PERŞEMBE KARLOVY VARY TURU – PRAG
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Karlovy Vary Turu. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Rus Çarı Deli PETRO’nun da yaşadığı butik otelde kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Ardından Prag şehir merkezine tekrar dönüş.
Alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanma ve otelimize dönüş. Akşam Yemeği sınırsız içecekli ve müzikli MUHTEŞEM ORTAÇAĞ GECESİ eğlencesine katılıyoruz. Bu turumuzda Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi restaurantında yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız. Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. 
Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.

8.GÜN: CUMA BRATİSLAVA – BUDAPEŞTE
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Budapeşte’ye hareket. Yol güzergâhımızda Slovakya Cumhuriyeti’nin başkenti Bratislava Turu. Avrupa’da kişi başına düşen 35.000 €’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları, 1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento, Slovak
Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Budapeşte’ye hareket ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Budapeşte’de. Akşam TUNA NEHRİ TEKNE turuna katılıyoruz. Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar eşliğinde teknede kulaklıklar vasıtası ile
anlatımları dinleyerek binaların tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Bir yandan size ikram edilen içeceklerinizi yudumlarken diğer yandan bu romantik manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Tekne turumuz sonrası otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.

9.GÜN: CUMARTESİ BUDAPEŞTE – BELGRAD
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sırbistan’nın başkenti Belgrad’a hareket. Yapılacak Belgrad şehir turunda Bayraklı Camii, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, akşam üzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Belgrad’ta otelimizde. Akşam yemeğini ( Müzik eğlenceli
olarak Yerel bir Restaurantta alıyoruz.)

10.GÜN: PAZAR BELGRAD- FİLİBE – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv,(Filibe) ve aynı zamanda Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, hareket Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, antik tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi Batenberg’de alışveriş ve yemek için verilecek serbest zamanın ardından Saat 22:00 civarı trenimize transfer ve 23:45 Sofya Expresi
treni ile İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Konaklama Trende.

11.Gün: İSTANBUL
Sabah saat 07:40’ da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olanlar

*Sofya Ekspresi Yataklı Vagon ile İstanbul Sofya – Plovdiv – İstanbul Arası Yataklı Vagonda konaklama
*Tur Boyunca Lux Otubüs ile ulaşım
*Türkçe Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*4 Yıldızlı Otellerde Konaklama Oda Kahvaltı Konaklama
*Akşam Yemekleri
*Tuna Nehrinde Tekne Turu
*Çigan Gecesi
*Belgrad’da Müzikli Sırp Gecesi
*Bratislava Turu
*Vlatava Tekne Turu
*Grizing Meyhanesinde Akşam Yemeği
*Programda Belirtilen Tüm Turlar
*Zorunlu Seyahat Sigortası
*30000€ Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Schengen Vizesi
*Yurtdışı Çıkış Harcı
*Öğle Yemekleri
*Müze Ören Yeri Girişleri
*ÜLKE GİRİŞLERİN DE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.
*ÜLKE GİRİŞLERİN DE COVİD TEDBİRLERİNE UYULMASI ZORUNLUDUR.

Toplanma Yeri ve Zamanı

İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 20.00’de buluşma. Saat 21:40’ da Sofya Expresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket.

Tur Fiyatları