İletişim bilgileri

Ul.Makedonija 11 / 1-8 / 1000 Skopje NMK

+389 2 31 21 681

info@bademtour.com

Get Started
Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Hubspot
Joomla
Drupal
Wix
Shopify
Magento
Typeo3

Tur Programı

ST. PETERSBURG (3) – MOSKOVA (2) THY

1.GÜN: İstanbul Havalimanı THY grup kontuarı önünde saat 11:30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY’nin TK401 ile sefer sayılı uçağı ile saat 13.25 ‘de St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 17.50’de St. Petersburg’a varışı takiben pasaport işlemleri ve rehberimizle buluşma. Yapılacak olan panoramik şehir turunda dünyanın en ünlü mimar ve sanatçılarının en güzel örneklerinin sergilendiği caddeleri ve şehrin tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı yakalayacağız. Ünlü yazarların kitaplarında işlenen ünlü Nevsky Prospect, Eski Liman Fenerleri, Darphane, Saat Kulesi, Deli Petro’ nun Heykeli, Kışlık Saray, Saray Meydanı, Amirallik Binası ve Avrora Zırhlısı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Serbest zaman ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan ve Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden HERMITAGE MUZESI, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na da girmiştir. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan St. Petersburg kanalları tekne turu. Bu turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg’u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri’ne kadar uzanıyoruz. Tur bitiminde serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.GÜN: Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dilediğinizce St.Petersburg’un tarihi ve turistik yerlerini gezebilir veya yerel mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz için extra olarak düzenlenecek olan PETERHOF Turu. Bu turumuzda Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitiminden sonra serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.GÜN: Sabah Kahvaltısının ardından odaları boşaltma ve özel aracımızla Moskova Tren İstasyonu’na transfer. Hızlı tren ile Moskova yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek. Moskova’ya varışımızın ardından yapacak olduğumuz panoramik Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5.GÜN: Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Moskova Metrosu &Arbat & Nazım Hikmet’in Mezarı turumuza katılabilirler. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir. Turumuzun ardından otelimize dönüş, serbest zaman ve konaklama otelimizde. (MOSKOVA METROSU & ARBAT & NAZIM HİKMET’IN MEZARI TURU – 30€)

6.GÜN: Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Sayın misafirlerimizin saat 12:00 ye kadar odalarını boşaltmaları ve bagajlarını gösterilen yere koymaları gerekmektedir. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin Sarayı turumuza katılabilirler. Bu turumuzda bu dünyaca ünlü yerin çeşitli bölümlerini ve katedrallerini gezebilirsiniz. Turumuzun ardından havaalanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından saat 21:25’te THY TK416 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket. Saat 23:35’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olanlar

THY tarifeli Seferler ile İST-SPB/MOW-İST Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
Havalimanı Vergileri
4* Otellerde 5 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama (St. Petersburg 3gece, Moskova 2gece)
SPB-MOW Hızlı Tren Bileti
Havaalanı – Otel -Tren Garı – Otel – Havaalanı Transferleri
Panoramik St. Petersburg Şehir Turu
Panoramik Moskova Şehir Turu
St. Petersburg & Moskova Otel Kayıt Ücretleri
Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Otel Ekstraları
Öğle ve Akşam Yemekleri
Ekstra Geziler
Uçaklarda 20kg’yi aşan Bagaj Ücreti
Yurtdışı Çıkış Harcı
Dahil olduğu belirtilmeyen bütün hizmetler
Ülke vizesi

Toplanma Yeri ve Zamanı

İstanbul Havalimanı THY grup kontuarı önünde saat 11:30’da buluşma.

Tur Fiyatları