İletişim bilgileri

Ul.Makedonija 11 / 1-8 / 1000 Skopje NMK

+389 2 31 21 681

info@bademtour.com

Get Started
Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Hubspot
Joomla
Drupal
Wix
Shopify
Magento
Typeo3

Tur Programı

1.GÜN: İSTANBUL / BURGAZ / VARNA
Bulgaristan’a doğru yola çıkıyoruz.Dereköy sınır kapısına varış. Pasaport ve Gümrük işlemlerini takiben Burgaz’a devam ediyoruz.Varışımız ile beraber .panoramik turumuza başlıyoruz.Largoyu gidip Troykata meydanını görüyoruz. Bogoridi ve Alexandrovska caddeleri köşesinde bulunan saat ve devamında ise pusulayı göreceğiz. Devamında ise Varna’ya yola çıkıyoruz.Ulaşmamızla beraber panoramik şehir turu esnasında Pobiti Kamani (Dikili Taşlar), Askeri Denizcilik Akademisi, Altın kum, St.Konstantin Katedrali göreceğimiz yerler sonrasında hotelimize transfer.Konaklama Varna’da ki otelimizde.

2.GÜN: VARNA/BÜKREŞ
Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası Romanya’ya doğru yola çıkıyoruz. Bükreş’e varışımızla beraber panoramik turumuza başlıyoruz. Avrupa Birliği’nin en büyük 6. Başkenti olan Bükreş’te göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer caddesi bulunmakta. Daha sonra serbest zaman..Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan ve Çavuşesku tarafından yaptırılan, Pentagon’un ardından dünyadaki 2. büyük bina, yani “Halk Evi” turu.. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu yapıt, içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulundurmakta. Halk Evi ziyaretimizin ardından “Dimitre Gusti” yani köy müzesini ziyaret ediyor ve Romen kültürü hakkında daha detaylı bilgiler alıyoruz. Programımızın ardından otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak akşam yemeği programı.. Yemek, müzik ve dansı bir arada bulacağımız keyifli saatlerin ardından otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

3.GÜN: BÜKREŞ / ŞATOLAR – DRAKULA TURU
Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için tam gün sürecek Prahova Vadisi ve şatolar turu. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olan Peles Kalesi’ni de ziyaret edeceğiz.Sonrasinda Bran Köyü ve dünyaca ünlü Drakula Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür.Ama aslında bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Turumuzun ardından Bükreş’e dönüş ve serbest zaman.Hotelimize transfer. Geceleme Bükreş’te ki otelimizde. 

4.GÜN: BÜKREŞ / PLEVNE / SOFYA
Sabah otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz.Ilk durağımız Plevne. Gazi Osman Paşanın Ruslara karşı efsanevi bir şekilde savunduğu Plevne nin panaromik olarak görülmesi sonrası Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya, Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kaldı. Bu sürede pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor.St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi,AleksanderNevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

5.GÜN: SOFYA / PLOVDİV / TÜRKİYE
Sabah otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından otelimizden Plovdiv’e yolculuk ve panoramik şehir turu. Bulgaristan’ın ikinci büyük şehri olan Plovdiv’in diğer adı Filibe‘dir.Bizans ve Osmanlı Devletlerinin bıraktığı izleri rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir turunda görüyoruz. Şehrin başlıca tarih eserleri Aya Konstantin Kilisesi, Aya Nadelya Kilisesi, Cuma Camii,Balabanov Evi ve Eski Filipe’ninkurulduğuNöbettepe olacaktır. Şehir Turu sonrası yemek için serbest zaman. Yemek sonrası Türkiye’ye doğru dönüş.Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası akşam saatlerinde İstanbul’a varış.

Fiyata Dahil Olanlar
Fiyata Dahil Olmayanlar
Toplanma Yeri ve Zamanı
Tur Fiyatları