İletişim bilgileri

Ul.Makedonija 11 / 1-8 / 1000 Skopje NMK

+389 2 31 21 681

info@bademtour.com

EN
Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Hubspot
Joomla
Drupal
Wix
Shopify
Magento
Typeo3

Tur Programı

1.GÜN: İSTANBUL / PODGORİCA / SV.STEFAN / BUDVA
2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a varış. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, doğasıyla büyüleyici kasabalar olan Bar ve Petrovac üzerinden, son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekanlarından birisi hâline gelen Budva şehrine doğru yol alıyoruz.Sv.Stefan’da foto molasından sonra Budva’ya varış. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra dar sokaklarıyla ünlü Budva’da serbest zaman.Turumuzun sonunda hotelimize transfer.

2.GÜN: BUDVA / KOTOR / DUBROVNIK
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra dar boğazlarla Karadağ’ın iç kesimlerine dantela gibi giren muhteşem Kotor Körfezi’nin içinde yer alan Kotor’a varış. Kotor’da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Devamında ise Eski Yugoslavya’yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili’ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan’a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, tarihi Çeşme, Fransisken Manastırı ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turundan sonra serbest zaman ve sonrasında hotelimize transfer..

3.GÜN: DUBROVNIK / POÇİTEL / MOSTAR
Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra yakın tarihi savaş ve katliamlarla dolu, Türkiye’ye tarihi ve dini bağları olan, Balkanlar’ın tarih ve kültür merkezi Bosna-Hersek’e geçiyoruz. 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki Tarihi camii, hamamı ve Türk çayı molası. Sonrasında, 1992 savaşında yıkılan köprüsüyle anılan Mostar’a varış. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü , Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler. Mostar gezimizi bitirdikten sonra Mostar’da ki hotelimize yerleşme ve geceleme Mostar’da.

4.GÜN: MOSTAR / SARAYBOSNA
Kahvaltı sonrası iki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından buarada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Bursa’yı andıran Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla Saraybosna’yı tanıtan panoramik bir tur yapacağız.Tarihi Başçarşı,Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914’te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz Ferhadiye Caddesi ve içinde modern Bosna-Hersek’in İlk Cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç’in mezarının da bulunduğu şehitlik göreceğimiz yerlerden bazıları turumuzun sonunda serbest zaman ve otelimize transfer.

5.GÜN: SARAYBOSNA / İSTANBUL
Kahvaltımız sonrası rehberimizin belirttiği saatte hotelimizden ayrılıyoruz.Devamında ise turumuz esnasında yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği Saraybosna’daki müslümanlara nefes aldırmış Savaş Tünelini ziyaret edeceğiz.ve sonrasında Vrelo Bosna kaynaklarında keyifli vakit geçiriyoruz. Sonrasında rehberimizin belirttiği saatte havalimanına transfer. Turumuzun sonu.

TUR ÜLKELERİ

Podgorica / Sv.Stefan / Budva / Kotor / Tivat

Dubrovnik

Neum / Poçitel / Blagay / Mostar / Yablanica / Konyiz / Saraybosna

Fiyata Dahil Olanlar
Fiyata Dahil Olmayanlar
Toplanma Yeri ve Zamanı
Tur Fiyatları