İletişim bilgileri

Ul.Makedonija 11 / 1-8 / 1000 Skopje NMK

+389 2 31 21 681

info@bademtour.com

Get Started
Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Hubspot
Joomla
Drupal
Wix
Shopify
Magento
Typeo3

Tur Programı

1.GÜN : İSTANBUL / PRİŞTİNA / PRİZREN / ÜSKÜP
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde saat 09:00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra, Pegasus Havayolları’na ait tarifeli sefer ile 2008 Şubatı’nda Sırbistan’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye’nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova’nın başkenti Priştine’ye saat 11:00’ de hareket ve 11:35 te varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Turumuz esnasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi,Osmanlılar’ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ardından Prizren’e hareket ve 1.5 saatlik yolculuktan sonra varış. Osmanlı’dan birçok eserin bulunduğu Kosova’nın diğer önemli merkezi olan Prizren’de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Aziz Nikola Kilisesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Turun sonunda diğer bir genç Cumhuriyet olan, Osmanlı kültürünün hem erken hem de geç dönemde merkezlerinden biri olmuş Makedonya’nın başkenti Üsküp’e geçeceğiz.Otelimize yerleşme. Geceleme Üsküp’te ki otelimizde.

2.GÜN: ÜSKÜP / BELGRAD
Sabah erken alınacak kahvaltının ardından panoramik Üsküp şehir turumuza başlıyoruz, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türkçarşısı,çarşıdaki kuyumcular sokağı, Üsküp Kalesi,Vardar Nehri,16. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii,Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşumlu Han, Saat kulesi, Üsküp Meydanı,ve meydanda 2011 senesi içinde açılan ve Yunanistan’la politik soruna yol açan büyük Aleksandar’ın devasa heykeli,Çar Samuel ve Kiril Metod heykelleri, eski ve şuanda restaurant olarak hizmet veren tren istasyonu, Hükümet Binası, Meclis, 17. yy.’dan kalma St.Spas Kilisesi,Rahibe Teresa Anıtı,Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır.Turumuzun bitiminde Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz.Varışımıza istinaden geceleme Belgrad’ta ki otelimizde.

3.GÜN: BELGRAD / SARAYBOSNA
Sabah erken alınacak kahvaltının ardından Eski Yugoslavya’nın ve şuanda Sırbistan’ında başkentliğini yapan kültür ve spor şehri olan şehirde ki panoramik turumuza başlıyoruz. Osmanlı eseri olan Kalemegdan(Kale Meydanı),Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi,Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi,Belgrad galibi heykeli,Fikirbayır,Stambol (İstanbul) Kapısı,Askeri müze,Saat Kapı ve müzesi,Nebojsa kulesi,Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta,Bayraklı Camii,Osmanlı askerinin mahalleli bir çocuğa tokat atmasıyla Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme,meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı,St.Sava Kilisesi,Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir.Turumuzun ardından Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya hareket.Varışımıza istinaden geceleme Saraybosna’da ki otelimizde.

4.GÜN: SARAYBOSNA
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra, iki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından buarada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’yı tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Turumuza ilk olarak yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği ve Boşnak’lara nefes aldıran Savaş Tünelinde duygu dolu anlar yaşayacağız.Meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914’te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz Ferhadiye Caddesi ve içinde modern Bosna-Hersek’in ilk cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç’in mezarının da bulunduğu şehitlik göreceğimiz yerlerden bazıları.Alışveriş için serbest zaman.Saraybosna turunun ardından otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme Saraybosna’da ki otelimizde.

5.GÜN: SARAYBOSNA / MOSTAR / POÇİTEL / DUBROVNİK
Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Mostar’a doğru yola çıkıyoruz.600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler. Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından yola devam ediyoruz. Mostar’dan Hırvatistan’a doğru hareket edeceğiz. İlk durağımız Osmanlı köyü Poçitel olacak. Sonra Bosna-Hırvat sınırından geçerek, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varış. Geceleme Dubrovnik’te ki otelimizde. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman.Sonrasında otele transfer ve geceleme Dubrovnik’te ki otelimizde.

6.GÜN: DUBROVNİK / HERCEG NOVI / KOTOR / BUDVA
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra,son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekanlarından birisi hâline gelen Karadağ-Budva’ya hareket. Dar boğazlarla Karadağ’ın iç kesimlerine dantela gibi giren muhteşem Kotor Körfezi’nin içinde yer alan Kotor’a varış. Tarih boyunca korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen ve böylece ekonomisini İtalyan devletleri ile yaptığı ticarete dayandırmış Kotor’da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor pazarında alışveriş için serbest zaman.Daha sonra Budva’ya doğru yolumuza devam edeceğiz. Budva’ya varışımızın ardından bu şehri tanıtan panoramik bir şehir turu gerçekleştireceğiz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra,otelimize geçiyoruz.Odalarının dağılımının ardından merkezde ki otelimizden çıkıp Budva’nın dar sokaklarında yürüyerek restaurantımıza ulaşıyoruz.Bitimde isteyen misafirlerimiz barlarıyla renkli bir gece hayatına sahip Budva’da dışarı çıkıp, hoşça vakit geçirebilirler.Geceleme Budva’da ki otelimizde.

7.GÜN: BUDVA / İŞKODRA / TİRAN / DRAÇ / OHRİD
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra doğasıyla büyüleyici Adriyatik Sahilindeki olağanüstü manzaralı yollardan Arnavutluk sınırından geçerek İşkodra’ya gidiyoruz. Buradaki tarihi kale ve şehir surları göreceğimiz yerler. Lezhë’de Arnavutluk’un 15. yüzyılda yaşamış büyük kahramanı İskender Bey’in mezarını ziyaret ettikten sonra, 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gidiyoruz. Varışımızın ardından bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölü’nün kıyısındaki Ohrid şehrine varış ve otele yerleşme.

8.GÜN: OHRİD / RESNE / MANASTIR / OHRİD
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a gidiyoruz. Makedonca’da da manastır anlamına gelen ‘Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Daha sonra Ohrid gölü kıyısına dönüp Ohrid panoramik şehir turuna çıkıyoruz. Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hıristiyanlığı’nın en görkemli mabedlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden,meşhur Ohrid gölü incisi alışverişi için serbest zaman ve geceleme Ohrid gölü kıyısında ki otelimizde.

9.GÜN: OHRİD / ÜSKÜP
Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Üsküp Havalimanına gitmek için yola çıkıyoruz.Varışımıza istinaden check-in pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Pegasus Havayollarına ait tarifeli sefer ile saat 12.15’te ki uçağımızla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına doğru yola çıkıyoruz.Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olanlar
Fiyata Dahil Olmayanlar
Toplanma Yeri ve Zamanı
Tur Fiyatları